KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17133332

nr 1713 3332

Bruno Karlsson

(1927-2020), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 72, "Yttersta Tvärgränd". Olja på duk, 67x96 cm, yttermått inklusive ram: 82x111 cm

Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 14 juli 2025
kl 18:23:50

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson